Новини

Що таке ортопедичні пластики — сфера застосування

Що таке ортопедичні пластики — сфера застосування

Купуючи продукцію на основі полімерів, покупці часто запитують — що таке ортопедичні пластики. Область застосування таких конструкційних матеріалів нерозривно пов’язані з медициною. Екологічно чистий пластик повністю нешкідливий для людини, чим цінується на ринку конструкційних матеріалів.

Що таке ортопедичні пластики: сфера застосування

Основний напрямок використання матеріалу – виготовлення товарів для потреб у медичній галузі. З пластику виготовляють:

  • Протези. Це готові конструкції, здатні повністю замінити втрачену частину тіла. Протези роблять для ніг, рук, щелепи. Головний критерій виробу – це висока міцність, яка гарантує користувачу повну безпеку застосування.
  • Ортези. У порівнянні з протезами конструкції націлені на лікування частин тіла людини. Їхнє завдання відновити працездатність кінцівок, або запобігти деформації при пошкодженні суглобів або тканини.
  • Корсети. Вироби допомагають зберігати положення хребта при пошкодженні або хворобах, спричинених неправильним розташуванням хребетних дисків.

Крім медицини, ортопедичні пластики використовуються у легкій та важкій промисловості. Найчастіше у машинобудуванні, військовій справі та аерокосмічній галузі. Вироби із полімерів допомагають у проведенні досліджень. ІТ-технології, новітні розробки в науковій сфері – конструкційний матеріал дуже цікавий споживачам у вирішенні високотехнологічних завдань.

Особливості ортопедичних пластиків

Найголовніший критерій, яким не похвалиться жоден інший полімер – це оптимальне усадження ортопедичного пластику. Готовий виріб не змінює своїх технічних характеристик під впливом зовнішніх факторів. Ця властивість гарантує користувачу цілковиту безпеку в експлуатації, чим цінується. Звичайно, сам пластик повинен відповідати заявленим вимогам. До особливостей можна додати:

  • Висока хімічна стійкість. Полімер не розчиняється у більшості окислювачів, солях та кислотах.
  • Жорсткість конструкції. Всім виробам властива стійкість до фізичних ударів та інших видів ушкоджень. Включаючи знос.
  • Простота у обробці полімерного матеріалу. Враховуючи потребу в медицині, пластик добре деформується на етапі виробництва виробів. Можна з високою точністю виготовити конструкцію будь-якої складності.

Види матеріалів для виготовлення ортопедичних пластиков

У виробництві виробів найчастіше використовують 3 види полімерних матеріалів: поліолефіни, поліетилентерефталат та етиленвінілацетат. Відрізняються вони за собівартістю у виробництві та технічними характеристиками. Адже, що таке ортопедичні пластики, сфера застосування яких безпосередньо залежить від призначення. Це готові конструкції з полімерів, які планується використовувати за певних умов (вологість, температура, тиск, наявність агресивного середовища тощо).

Наприклад, для виготовлення ортезів потрібен матеріал, який часто буде перероблятися – потрібен полімер, здатний змінювати форму. Найчастіше для цього використовується ПЕТ, який відмінно деформується при підвищеній температурі. Корсети краще виготовляти із дешевих поліолефінів. А ЕВА відмінно підійде для протезів, яким властиво перебувати в агресивному середовищі.