Новини

Який вид пластику кращий за ПВХ або Поліпропілен

Який вид пластику кращий за ПВХ або Поліпропілен

Який вид пластику кращий за ПВХ або поліпропілен – класичне питання, яке задають багато покупців продавцям. Ринок сировини з урахуванням полімерів переповнений готовими рішеннями. Десятки торгових майданчиків пропонують купити пластик на основі поліетилену або поліпропілену, включаючи похідні з додаванням різних хімічних компонентів. Адже однакові на вигляд товари відрізняються за ціною та технічними характеристиками.

Який вид пластику кращий за ПВХ або поліпропілен

Готова відповідь вже давно відома і виробникам, і продавцям. Якщо орієнтуватися на фізико-хімічні властивості, заплющивши очі на ціну, то очевидна перевага за поліпропіленом. Але статистика показує, що напівфабрикати та готові вироби з ПВХ мають великий попит. Для багатьох покупців вартість грає чільну роль у виборі. Щоб споживач самостійно прийняв для себе рішення, ми порівняємо обидва види пластику за всіма затребуваними характеристиками.

ПВХ та поліпропілен: температурні режими

Є такі поняття, як критично-допустима та робоча температура експлуатації. Цим критеріям завжди слід приділяти увагу, оскільки дуже часто готові вироби експлуатуються над критичних умовах:

  • Полівінілхлорид. Критична температура від 0 до 60 градусів за Цельсієм.
  • Поліпропілен – від -20 до 140 градусів.

Якщо планується використовувати пластикові конструкції не за кімнатної температури, однозначно вибір на користь поліпропілену. Для побутових потреб, а це внутрішньобудинкова сантехніка, меблі, перегородки і так далі – краще вибрати недорогий ПВХ.

Протистояння агресивним факторам

Поліпропілен цікавий тим, що має молекулярну пам’ять, на відміну ПВХ. Наприклад, при фізичному ударі пластик відновить свою форму, що не здатний зробити полівінілхлорид. Не скажеш, що показник критичний для покупця. Але якщо є можливість фізичного пошкодження виробу, то вибір краще зробити на користь поліпропілену.

Обидва типи полімерів протистоять ультрафіолету та біологічній активності. Але в агресивному хімічному середовищі, з дуже сильними окислювачами та кислотами, ПВХ властиво руйнуватися з часом. У поліпропілену, в тих же умовах, значно вищий показник довговічності.

Стійкість до зносу та практичність

Питанням який вид пластику краще за ПВХ або поліпропілен часто спантеличуються власники приватних будинків і квартир, які вирішили замінити металеві труби на пластикові всередині будівлі. Примітно, що за фізико-хімічними характеристиками однозначно поліпропілен. Тільки це стосується тих випадків, коли система будується один раз на тривалий період. Якщо передбачається демонтаж системи, наприклад, прочищення засмічення або переобладнання магістралі, то ПВХ виявиться найкращим рішенням.

Справа в тому, що поліпропілен піддається механічному зносу. При розбиранні системи з наступним збиранням виявиться, що в магістралі порушена герметизація. Ця особливість поліпропілену унеможливлює використання його у виготовленні фітингів, перехідників та інших елементів кріплення. Чого не можна сказати про ПВХ, який можна використовувати незліченну кількість разів.