Новини

Види пластику

Види пластику

З року в рік конструкційні полімерні матеріали завойовують довіру покупців на світовому ринку, відсуваючи на задній план продукцію металопрокату. Нові технології та інноваційні розробки в галузі органічної та неорганічної хімії допомагають створювати надякісний пластик. Різні види пластику, запропоновані виробниками, перевершують за технічними характеристиками будь-які вироби зі сталі та кольорових сплавів. Покупцеві залишається тільки підібрати правильний матеріал під свої завдання.

Види пластику: конструкційні матеріали

Особливість продукції в тому, що вона потрібна у виробничих цілях. Зокрема, легкої та важкої промисловості, будівництві, аграрному секторі, машинобудуванні. Полімерам властиво мати підвищену міцність, стійкість до будь-яких зовнішніх факторів, піддаватися зварюванню, мати тривалий термін експлуатації. До категорії конструкційних матеріалів входять:

  • Поліпропілен. Один із найпривабливіших на ринку матеріалів, який поряд із повною відсутністю токсичності, має гідні фізико-хімічні властивості. З поліпропілену виготовляються деталі, труби, будівельні матеріали, всілякі ємності для рідких та сипких речовин.
  • Поліетилен. Завдяки своїй дешевизні та раді технічних характеристик, конструкційний пластик найчастіше використовується в хімічній та харчовій промисловості.
  • Полівінілхлорид. Матеріал користується попитом у машинобудуванні та будівництві. У порівнянні з поліетиленом та поліпропіленом, ПВХ має ряд обмежень щодо застосування в агресивному хімічному середовищі та різних температурних режимах. Однак має кращі характеристики з механічного зносу.

Будівельні полімерні матеріали

До категорії входить продукція з вузькою спеціалізацією. Такий пластик найчастіше використовується для вирішення завдань, де потрібні певні вимоги до технічних характеристик:

  • Полікарбонат та його похідні. Пластик використовується для виготовлення захисних конструкцій у виробництві чи будівництві. Матеріал дуже токсичний при нагріванні, тому має низку обмежень щодо застосування у всіх сферах життєдіяльності людини.
  • Полістирол. Найчастіше використовується у будівництві у ролі утеплювачів. Має відмінні теплоізоляційні властивості, але має низьку міцність.
  • Пліетилентерефталат. Найбільш відомий покупцям як ПЕТ. Призначений для товарів народного споживання. Поряд з низькою вартістю має низку затребуваних характеристик, які цінуються в харчовій та хімічній промисловості.

Що потрібно знати про полімерні матеріали

Які б види пластику не вибрав споживач, завжди потрібно враховувати умови експлуатації. Один і той же матеріал може мати різні технічні характеристики при зміні температури або під впливом інших зовнішніх факторів. Для цього у виробників є технічна документація до товару, де чітко прописані робочі та критичні умови для експлуатації конструкційних матеріалів.

Чим більше інформації надає завод-виробник, тим краще для покупця. Вся продукція повинна відповідати міжнародним нормам якості та завжди супроводжуватись сертифікатами відповідності.